Z NAMI POZNACIE
CIEKAWSZĄ STRONĘ MIASTA
UKRYTĄ POMIĘDZY MUZEAMI
I ZABYTKAMI KRAKOWA!

Akademia Żakowska

AKADEMIA ŻAKOWSKA, zajmuje się  prowadzeniem tematycznych zajęć edukacyjnych, z zakresu popularyzowania kultury i sztuki w ramach rozwijania różnych form aktywizujących np. terenowych zajęć poznawczych i gier miejskich zaliczanych do form turystyki kulturowej czy turystyki edukacyjnej – przede wszystkim dla wycieczkowych grup zorganizowanych (w tym dla grup integracyjnych lub osób niepełnosprawnych). W tej kategorii działań spółdzielnia zajmuje się także organizacją spektakli tematycznych oraz pokazów multimedialnych i związanych z nimi warsztatów rozwijających kreatywność, prowadzonych w placówkach oświatowych

Oferta AKADEMII ŻAKOWSKIEJ obejmuje różne  formy kształcenia kompleksowego uwzględniającego wytyczne zawarte w podstawie programowej dla poszczególnych przedmiotów odpowiednich dla określonych etapów kształcenia. Poprzez TEMATYCZNE ZAJĘCIA i WYCIECZKI  EDUKACYJNE i/lub EDUKACYJNO-PRZYGODOWE GRY MIEJSKIE W KRAKOWIE - prowadzimy nowatorskie i aktywne  poznawanie miasta.

Cele tych zajęć są (w zależności od tematyki) każdorazowo inne, lecz posiadają cechy wspólne: ZABAWA, PRZYGODA i SAMOKSZTAŁCENIE np. trzeba znaleźć jakieś szczegóły lub dotrzeć do jakiegoś celu, o którym dowiedzieć się można z rozdanych uczestnikom kart i materiałów. Ciekawe  formy i tematy wycieczek po mieście wzbogacone są zagadkami, które mogą być rozwiązane dzięki zręczności  i  kreatywności uczestników, a  podczas spontanicznej zabawy wyzwalane są  pozytywne emocje i chęć sprawdzenia się.

Organizując gry miejskie lub terenowe i atrakcyjne wycieczki edukacyjne zapewniamy specjalnie przygotowanego animatora zajęć, który pełni rolę: eksperta od prezentowanego tematu, doradcy, który jest zawsze do dyspozycji, gdy uczniowie mają problemy z rozwiązaniem niektórych zadań lub czegoś nie rozumieją, animatora przeprowadzającego gry i zabawy  nowoczesnymi metodami.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.