Z NAMI POZNACIE
CIEKAWSZĄ STRONĘ MIASTA
UKRYTĄ POMIĘDZY MUZEAMI
I ZABYTKAMI KRAKOWA!

Projekty zrealizowane

Od chwili swojego powstania Stowarzyszenie podejmuje działania na rzecz upowszechniania kultury i sztuki w różnych środowiskach i podczas realizacji różnych projektów wśród których wspomnieć należy :

  1. współpraca przy realizacji Miejskiego Dnia Dziecka – czerwiec 2011, na zaproszenie Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej Stowarzyszenie było jednym  z partnerów imprezy  organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa – przygotowane i wydrukowane zostały zestawy zagadek i wesołych zadań dla dzieci .
  2. KRAKOWSKIE HORYZONTY – tchnienie i moc kultury i historii - projekt obejmujący wycieczki lub spotkania w placówkach, przeznaczone dla grup o specjalnych potrzebach – osób starszych, uczniów szkół specjalnych np. dla niewidomych, głuchych i innych, który w roku 2011 zrealizowała członkini Stowarzyszenia w ramach stypendium uzyskanego z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem i przy współpracy  Stowarzyszenia . Na potrzeby projektu zostały przygotowane i wydrukowane karty tras i zadań,
  3. EUROPA w KRAKOWIE  zrealizowany  od 15 października do 15 grudnia 2011 r Patronat nad projektem objęli:  Zastępcy Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Konsul Generalny Republiki Austrii w Krakowie – Christophe Ceska , Konsul Honorowy Królestwa Danii, Królestwa Szwecji oraz Finlandii - Janusz Kahl, a jego najważniejszymi elementami były: edukacyjna gra miejska oraz konkurs badawczo-plastyczny. W projekcie uczestniczyli uczniowie szkół z województwa małopolskiego (łącznie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyło 260 osób). Podstawowym celem projektu było ukazanie różnych aspektów wielokulturowości Krakowa oraz siły ich oddziaływania na przestrzeni wieków i nawiązania przez uczestników osobistego dialogu z  dziedzictwem miasta. Gra miejska poprzez inspirującą i aktywną formułę zajęć oraz nawiązanie do Prezydencji Polski w Unii Europejskiej miała zachęcić uczestników do prowadzenia poszukiwań  w miejscach z pozoru znanych, ale często kryjących wiele niezwykłych sekretów i ogromne bogactwo kulturowe wywodzące się z różnych tradycji, ukazujące je w zupełnie innych wymiarach. Na potrzeby projektu Stowarzyszenie przygotowało i wydrukowało materiały pomocnicze i karty gry z zadaniami- zagadkami, których autorami byli członkowie Stowarzyszenia, 
  4. projekt „MAŁOPOLSKIE DREWNOGRAJE” (2012) skierowany do dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. Projekt został zrealizowany  w okresie od 15 lipca 2012 do 30 listopada 2012 m.in na terenie Nowego Sącza i przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Nowym Sączu oraz z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. W projekcie uczestniczyło 600 beneficjentów bezpośrednich i ok. 1200 beneficjentów pośrednich. Na potrzeby projektu zostały przygotowane i wydrukowane materiały dydaktyczne,  pomocnicze oraz karty zadań do gier tematycznych przeprowadzonych w 6 miejscowościach województwa małopolskiego.
  5. W roku 2013 Stowarzyszenie pozyskało środki  z dofinansowania Gminy Miejskiej Kraków na  realizację projektu NOWA HUTA - NOWA i ZABYTKOWA, którego głównym celem  było  promowanie dziedzictwa Nowej Huty wśród jej mieszkańców i w wśród mieszkańców historycznego Krakowa oraz jego okolic, poprzez aktywne działania realizowane w trakcie edukacyjnych gier miejskich i udział w konkursie fotograficzno-artystycznym.  
 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.