Z NAMI POZNACIE
CIEKAWSZĄ STRONĘ MIASTA
UKRYTĄ POMIĘDZY MUZEAMI
I ZABYTKAMI KRAKOWA!

Rajcuś KRAKOWSKI

KONKURS RAJCUŚ (dla uczniów klas I SP)ma na celu wykorzystanie dóbr kultury i dziedzictwa narodowego do urzeczywistnienia celów edukacji obywatelskiej. W trakcie trwania zaproponowanych zajęć uczestnicy mogą zdobyć wiadomości o dawnych władzach miejskich oraz możliwościach zarządzania miastem, a także nauczyć się obserwować swoje otoczenie, wyciągać odpowiednie wnioski i dla wspólnego dobra wysuwać konkretne propozycje.

ZASADY UDZIAŁU: Pełny tekst regulaminu dostępny bedzie po 15 września 2018

  • Zgłoszenie klasy do konkursu -  do 28 lutego 2019
  • Udział zgłoszonej grupy/klasy w dwóch zaproponowanych przez organizatorów aktywnych formach zajęć przygotowujących
  1. “RAJCUŚ I MY” – zajęcia w placówce szkolnej obejmujące mini formę teatralną oraz warsztaty tematyczne - łączny czas trwania: 45-60 min (możliwość realizacji od stycznia 2019 r. do 30 kwietnia 2019 r.) – koszt: 14 zł/ dziecka 
  2. “SPACER Z RAJCUSIEM PO KRAKOWIE” – zajęcia edukacyjne podczas wycieczki po Krakowie na trasie od Barbakanu przez Rynek Główny (tu mini warsztaty w Wieży Ratuszowej) do Pałacu Wielopolskich przy Placu Wszystkich Świętych – łączny czas trwania: ok. 2,5 godziny zegarowe (możliwość realizacji od  1 kwietnia 2019 r. do 25 maja 2019 r.) – koszt: 14 zł/dziecka + bilet wstępu do Wieży Ratuszowej (5,00 zł)
  • Przygotowanie przez klasę kilku (3-5) plansz-gazetek ujmujących równocześnie wszystkie trzy obszary odbioru otaczającej dzieci przestrzeni miejskiej: „KRAKÓW – NASZA DUMA, NASZ SKARB!” Co nas zachwyca? Czego się wstydzimy? Co możemy zmienić?”
  • Każda klasa dokonuje wyboru najciekawszej a zarazem najstaranniej wykonanej pracy (Uwaga! Wyboru powinny dokonywać same dzieci) i opiekun przesyła ją na konkurs.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.