Z NAMI POZNACIE
CIEKAWSZĄ STRONĘ MIASTA
UKRYTĄ POMIĘDZY MUZEAMI
I ZABYTKAMI KRAKOWA!

Wycieczki edukacyjne i tematyczne

WYCIECZKI   EDUKACYJNE  i  TEMATYCZNE

Nasze propozycje skierowane są do najstarszych grup przedszkolnych i wszystkich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz do innych grup np. kolonijnych i szkoleniowych (kursy, Uniwersytety III Wieku) i obejmują tematykę realizowaną w trakcie poszczególnych etapów nauczania przez polonistów, historyków, nauczycieli sztuki (plastyki i muzyki) i wiedzy o kulturze, a także nauczycieli innych przedmiotów - zwłaszcza gdy pełnią oni funkcję wychowawców - jako, że niezależnie od zakresu programów realizowanych w danej szkole czy zespole klasowym, warto skorzystać z atrakcyjnych form przy wprowadzaniu uczniów w świat kultury, sztuki czy też przy nawiązywaniu do tradycji i ważnych wydarzeń historycznych w ramach organizowanych wycieczek szkolnych. Oferta AKADEMII ŻAKOWSKIEJ oprócz uaktywnienia wszystkich uczestników podczas zajęć, rozszerza znacznie możliwości poznania historii i sławnych mieszkańców Krakowa - miasta kultury polskiej i europejskiej.
Zajęcia proponowane przez AKADEMIĘ ŻAKOWSKĄ opierają się o sprawdzone i skuteczne metody aktywizujące pomagające uczestnikom rozwijać swoje kompetencje w różnych obszarach m.in. CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM, ROZUMOWANIA, WYSZUKIWANIA i KORZYSTANIA Z INFORMACJI ORAZ WYKORZYSTYWANIA ZDOBYTEJ WIEDZY W PRAKTYCE
Szczególnie polecamy wycieczki edukacyjne po Krakowie, które łączą możliwość poznania najważniejszych krakowskich zabytków z pasjonującymi spotkaniami np.

  • z językiem polskimKraków w literaturze- literatura w Krakowie
  • z matematykąPrzemierzyć Kraków
  • z przyrodą  - Krakowskie królestwo Fauny i Flory; Krakowskie plantacyje, przechadzki, ogrody
  • z technikąJak cywilizowano Kraków; Tajemnice Domu Machin, Wodnej Wieży i szklanej kuli
  • z historią – np. Nie od razu Kraków zbudowano; Na Wawel, na Wawel…; Nowa Huta i my
  • ze sztuką – np. Krakowscy artyści; Muzyka w Krakowie; Przez style i epoki
  • z folklorem – np. Wszystko po krakowsku; Z Krakuskiem przez Kraków
  • z przedsiębiorczością – np. Kupiecki Kraków; Sekrety krakowskiej almarii; Krakowskie rzemiosło

Do wszystkich wycieczek opracowane zostały odpowiednie zajęcia poznawcze lub gry miejskie połączone ze zwiedzaniem muzeów (tych znanych, jak również i tych mniej znanych a unikatowych np. Muzeum Bursztynu, Muzeum Ubezpieczeń, Muzeum Anatomii, Muzeum Numizmatów oraz innych) a uczestnicy otrzymują ciekawe karty pracy.

Każda wycieczka może być objęta badaniem „przyrostu” wiedzy, poprzez pre- i post- testy.

Ponizej znajdują się szersze informacje o przykładowych wycieczkach:

PRZEMIERZYĆ KRAKÓW (dla kl. VI-VII SP oraz szkół średnich) to wycieczka na trasie od Wawelu do Dzielnicy Uniwersyteckiej obejmująca zajęcia aktywizujące polegające na prowadzeniu doświadczeń poszukujących (przy pomocy kart zadań) – przykłady ćwiczeń matematycznych z różnych epok – od renesansu po wiek XXI.  Zajęcia mogą być zakończone zwiedzaniem:

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius lub mało znanego, a doskonałego - Muzeum Hutten-Czapskiego w celu poznania pełnej reprezentacji monet polskich, banknotów, monet antycznych i medali. ewentualnie wejście na  wystawę: Podziemia Rynku.

Czas twania wycieczki: od 4 do 5 godzin ( w zależności od wybranego muzeum) 

KUPIECKI KRAKÓW (dla klas IV-VII SP oraz szkół średnich) – to propozycja połączenia wycieczki po Krakowie pt. „NA SKRZYŻOWANIU SZLAKÓW HANDLOWYCH”  z  warsztatami muzealnymi  na ekspozycji numizmatycznej w Muzeum E. Hutten-Czapskiego Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Możliwe jest także poprowadzenie edukacyjnych zajęć warsztatowych (za dodatkową dopłatą) dotyczących podstaw przedsiębiorczości. Wycieczka i obie formy warsztatowe ukazują wielowiekowy rozwój przedsiębiorczości mieszkańców Krakowa i Małopolski w kontekście kupieckiego charakteru miasta położonego na przecięciu się szlaków handlowych, a zwłaszcza Europejskiego Szlaku Kupieckiego – Via Regia oraz nabycie podstawowych wiadomości i umiejętności z zakresu planowania wydatków (zwłaszcza przy przygotowaniu  różnych  spotkań koleżeńskich).

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.