Z NAMI POZNACIE
CIEKAWSZĄ STRONĘ MIASTA
UKRYTĄ POMIĘDZY MUZEAMI
I ZABYTKAMI KRAKOWA!

ZAJĘCIA POZASZKOLNE - warsztaty z robotami

ZAJĘCIA POZASZKOLNE - WARSZTATY Z ROBOTAMI

Zajęcia pozaszkolne/warsztaty/ prowadzone na terenie odwiedzanych placówek.

Warsztaty mogą odbywać się jednorazowo (pokazowo-zabawowe - 90 min) lub cyklicznie (np.  8-12 zajęć 45 min. co tydzień lub co dwa tygodnie).

Podczas zajęć wprowadzających do programowania uczniowie pracują pod okiem instruktorów w kilkuosobowych zespołach wykorzystując jako pomoce roboty Dash i Dot, tablety, matę i inne akcesoria potrzebne do realizacji przygotowanych tematów.

Koszt zajęć uzależniony jest od ilości zamówionych zajęć oraz liczby uczestników (liczby  instruktorów i ilości godzin ich pracy).

Stawka podstawowa – 100 zł/45min/ 1 instruktor/4-6 uczestników/

„Dash i Dot to dobrze wykonane, sympatyczne roboty, które dają nieograniczone możliwości zabawy dzięki dołączonym na smartfony i tablety aplikacjom oraz dzięki dodatkowym akcesoriom. Najważniejsze jednak, że dzieci bawiąc się nimi jednocześnie uczą się bardzo ważnych rzeczy – programowania, algorytmów, logicznego myślenia.  A wszystko to  w najlepszy z możliwych sposobów – poprzez zabawę.

Dash pełni rolę w pełni interaktywnego robota potrafiącego: jeździć, mówić, słuchać, reagować na otoczenie, zmieniać światła, itp. Dot to mózg, który również wiele potrafi, ale jest bardziej stateczny w swoich zachowaniach.

Twórcy Dash i Dot sprytnie rozwiązali kwestie wiekowe dzieci bawiących się robotami. Przygotowane są one w ten sposób, że spokojnie może się nimi bawić nawet 5-latek.  Do wyboru są proste gry, zabawy i proste programowanie. Można jednak również zagłębić się nieco bardziej w tajniki kodowania i wtedy zabawa przeznaczona jest już dla dzieci  w wieku 8+ (pętle, warunki, obsługa zdarzeń, zmienne, itp.)”

W sprawach organizacyjnych informacji udzielają:

Aleksandra Rzońca - tel. 515 076 126 lub Urszula Malczyk – tel. 506 965 492

z Akademii Żakowskiej, e-mail: akademiazakowska.edu@gmail.com

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.