Krakusek

Krakusek dla klas III szkół podstawowych to konkurs wiedzy o Krakowie organizowany od 2006 roku. Jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz udział w aktywnych formach edukacji, takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po mieście i rodzinna gra terenowa.
 
 

Szanowni Państwo,

W tym roku Konkurs KRAKUSEK osiągnął pełnoletniość i jako dorosły  postanowił (za aprobatą swoich twórczyń) nieco zmienić formułę i rozszerzyć swoje działanie zapraszając do poznawania Krakowa różne pokolenia. 

Dlatego jako zespół organizacyjny, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom (nauczycielom i rodzicom, współpracownikom oraz animatorom), które przez 17 lat uczestniczyły w kolejnych edycjach konkursu – wkładając w przygotowanie uczniów i konkursu wiele serca  i pracy.

Jednocześnie gorąco zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie zdobywania wiedzy o Krakowie: KRAKUSKOWYM TROPEM – konkurs wiedzy o Krakowie dla wielu pokoleń”, który jest naturalną kontynuacją konkursu Krakusek. W  tej nowej formule konkurs otwiera się na seniorów, bowiem  mamy nadzieję, że dzięki temu konkurs  stanie się nie tylko kolejnym krokiem do lepszego poznania naszego wspaniałego miasta, jego historii, zabytków oraz odkrywania jego niezwykłych tajemnic, ale i nawiązania wyjątkowych więzi międzypokoleniowych. Prosimy zatem o zachęcenie uczennic i uczniów (uczestników konkursu), aby zaprosili  swoje babcie i dziadków do  wspólnego poznawania Krakowa poprzez udział w rodzinnej grze terenowej.

Wierzymy, że konkurs wzbudzi, podobne jak w latach poprzednich, Państwa zainteresowanie
i zachęci do licznego udziału klasy trzecie ze wszystkich zaprzyjaźnionych z nami szkół.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i czekamy na wycieczkach, grach oraz „muzealnych spacerach”.

ZAPRASZAMY!

Zespół Organizacyjny wcześniejszego konkursu KRAKUSEK i obecnego KRAKUSKOWYM TROPEM:

Anna Chachulska – historyczka sztuki, współtwórczyni i wieloletnia organizatorka konkursów KRAKUSEK i KRAKUS, współautorka książki „Kraków i okolice”

Anna Burzyńska – nauczycielka i przedstawicielka Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Słowackiego w Krakowie,  pomysłodawczyni i wieloletnia organizatorka konkursów KRAKUSEK i KRAKUS

Aleksandra Rzońca – dyrektorka AKADEMII ŻAKOWSKIEJ, historyczka sztuki, współtwórczyni  i wieloletnia organizatorka konkursu KRAKUSEK, autorka folderu Urzędu Miasta Krakowa „Rodzinny Kraków”

Kontakt:

  • Anna Chachulska – tel. 575 744 400, e-mail: krakuskowym.tropem.1@gmail.com
  • Anna Burzyńska – tel. 695 996 566, e-mail: aburzynska@sto64.krakow
  • Aleksandra Rzońca – tel. 515 076 126, e-mail: akademiazakowska.edu@gmail.com