Inne

WĘDRÓWKI KRAKOWSKICH WAGANTÓW to seria tematycznych spacerów po Krakowie ukazujących tajemnicze zaułki, niezwykłe detale czy wyjątkowe postacie Wędrówki przeznaczone są dla różnych grup wiekowych (dzieci i młodzież) i mają walor edukacyjno-zabawowy rozwijając kluczowe kompetencje uczniów dzięki zastosowaniu kart pracy i możliwości nabycia pakietów edukacyjnych. Niepowtarzalny nastrój stworzony zostanie poprzez narrację „krakowskich wagantów”, którzy z pewnością wzbudzą zainteresowanie i zaangażują użytkowników do działania w rzeczywistej przestrzeni Krakowa. Spacery te umożliwią wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z wyjątkową przestrzenią kulturową oraz materialnym i niematerialnym dziedzictwem miasta, a także wzmocnią poczucie tożsamości poprzez aktywne uczestnictwo polegające na nieobojętnym uczuciowo odkrywaniu tajemnych miejsc, fascynujących detali i niepospolitych postaci.

Krakowski spacer – spacer dla najmłodszych po najważniejszych i bardzo urokliwych miejscach, ukazanych i poetycko opisanych przez zawadiackiego waganta Rajcusia). Spacer polecany dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III SP

Krakowskie zaułki i zakamarki – wędrówka dla odważnych poszukiwaczy, którzy dzięki pomocy waganta Szperacza odszukają bardzo dziwne miejsca i tajemnicze postacie. Wędrówka polecana dla uczniów klas IV-VI SP

Krakowska Loża Luminarzy – wyprawa dla pasjonatów odkrywania tajemnic nauki i sztuki oraz tropienia dokonań wybitnych uczonych i artystów, o których wiele wie wagant Żaczek. Wyprawa polecana dla uczniów klas V-VIII oraz starszych (ze szkół ponadpodstawowych)

Krakowskie nuty i dźwięki – spacer z wagantem Rybałtem po miejscach, w których wybrzmiewają różnorodne dźwięki: dzwonów, hejnału, organów, orkiestr, z których dobiega festiwalowa muzyka i pieśń, które zostały utrwalone w „krakowskich” piosenkach. Spacer dla wszystkich zainteresowanych (z dostosowaniem do możliwości psychofizycznych uczestników)

Krakowskie różnorodności – wyprawa z wagantem Amicusem w obszary innych kultur i społeczności, które przez wieki tworzyły wyjątkowy klimat pewnych części miasta. Wyprawa dla wszystkich zainteresowanych (z dostosowaniem do możliwości psychofizycznych uczestników)

Krakowskie kamienie – wędrówka z wagantem Gzymsikiem, który pomoże odkryć zaklęte w kamieniach tajemnice krakowskich budowli i ich twórców. Wędrówka dla wszystkich zainteresowanych (z dostosowaniem do możliwości psychofizycznych uczestników).

TEMATYCZNE ZAJĘCIA i WYCIECZKI

Z MATEMATYKĄ – Przemierzyć Kraków

Z JĘZYKIEM POLSKIM  – Kraków w literaturze, literatura w Krakowie

Z PRZYRODĄ – Krakowskie królestwo Fauny i Flory; Krakowskie plantacyje, przechadzki i ogrody

Z CHEMIĄ – Krakowskie LUMEN CHYMICUM

Z TECHNIKĄ – Jak cywilizowano Kraków

Z HISTORIĄ – Nie od razu Kraków zbudowano; Nowa Huta i my; Kazimierz miejsce fascynujące i niezwykłe; Wyprawa do wrót mądrości

ZE SZTUKĄ – Krakowscy artyści; Przez style i epoki; Muzyka w Krakowie, Pod kopułami Krakowa, Krakowskie murale

Z FOLKLOREM – Wszystko po krakowsku

Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ – Kupiecki Kraków; Sekrety krakowskiej almarii; Krakowskie rzemiosło

i wiele innych np. Tropem sztuki i nauki, Tropem krakowskich osobliwości, etc.

INNE

WŚRÓD WIELKICH POLAKÓW – (zajęcia w Parku im. H. Jordana + gry i zabawy aktywizujące)

SALWATOR I KOPIEC KOŚCIUSZKI – (Cmentarz Salwatorski i najważniejsze zabytki + doświadczenia poszukujące)   

KRAKÓW KRÓLÓW, UCZONYCH I ARTYSTÓW – (znane zabytki w nowym świetle + praca metodą projektu)

KRAKÓW WIELOKULTUROWY – (odkrywanie kultur innych narodów i ich śladów zachowanych w Krakowie + warsztaty twórcze)

BIBLIJNE SPACERY PO KRAKOWIEdzięki którym poznawanie miasta może przybrać zupełnie inny wymiar obejmując niezwykłe wyprawy inspirowane fragmentami Biblii                 

KRAKOWSKIE SZLAKI ŚWIĘTYCH – np. SZLAKIEM KRÓLOWEJ JADWIGI (najważniejsze kościoły i zabytki + gry tematyczne)

KRAKÓW ZACZAROWANY lub TAJEMNE SIŁY I HISTORIE KRAKOWA – (poszukiwanie /gra/ niezwykłych miejsc oraz znaków).

 

Przygotowujemy wycieczki i gry na specjalne zamówienie związane z obchodami Dnia Patrona Szkoły, rocznic ważnych historycznych wydarzeń, wymianą międzyszkolnych zespołów, wymianą międzynarodową (zajęcia mogą być przygotowane i zrealizowane w języku angielskim).

Do wszystkich wycieczek opracowane zostały odpowiednie zajęcia poznawcze, które mogą być połączone ze zwiedzaniem MUZEÓW.