Plus Ratio Quam Vis
Regulamin IV edycji konkursu „Plus ratio quam vis” w roku szkolnym 2022/2023
„GOŚCINNOŚĆ Uniwersytetu Jagiellońskiego”
WARUNKI OGÓLNE:
1.Regulamin określa zasady prowadzenia konkursu pod nazwą PLUS RATIO QUAM VIS „GOŚCINNOŚĆ Uniwersytetu Jagiellońskiego” (zwanego dalej konkursem).
2.Konkurs jest ogłaszany i przeprowadzany przez: Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Akademię Żakowską w Krakowie, Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY, zwanych „Organizatorami” oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego zwanego „Współorganizatorem”.
ZASIĘG TERYTORIALNY I CZAS TRWANIA KONKURSU:
3.Konkurs ma zasięg regionalny/wojewódzki i trwa od września 2022 r. do czerwca 2023 r.
UCZESTNICY KONKURSU:
4.Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 12-15 lat (VI-VIII klasy szkoły podstawowej).
5.Konkurs jest przewidziany dla klas lub zespołów reprezentujących klasy albo szkoły.
6.Klasy lub zespoły zgłaszane są przez opiekuna poprzez przesłanie formularza zgłoszenia (zał. 1).
ZAŁOŻENIA KONKURSU:
7.Konkurs odnosi się do popularyzacji dóbr kultury materialnej i niematerialnej, obejmując instytucje naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, zabytkową zabudowę Dzielnicy Uniwersyteckiej oraz dorobek wybitnych naukowców, dyplomatów, artystów goszczących w Uniwersytecie Jagiellońskim.
8.Nauczycielom-opiekunom zgłoszonych zespołów organizatorzy zapewnią udział w 1 bezpłatnej konferencji metodycznej on-line, materiały i konsultacje, a także uzyskanie „Dyplomu Uczestnictwa Opiekuna/Nauczyciela w Konkursie „Plus ratio quam vis”[1] od Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Żakowskiej.
9.Każda edycja może mieć inną formę organizacyjną i odrębną tematykę szczegółową, której zawsze tematem przewodnim jest motto Uniwersytetu Jagiellońskiego „Plus ratio quam vis”.
10.CELE KONKURSU oparte są o najnowsze wytyczne z podstawy programowej:
„Uczeń zdobywa wiedzę o najważniejszych osobach i wydarzeniach w polskiej historii, jednocześnie umacniając więź z miejscem zamieszkania i z krajem ojczystym, wyzwalając w sobie poczucie odpowiedzialności za dorobek minionych wieków”.
a ponadto uczeń kształtuje „umiejętności uczestniczenia w kulturze polskiej i europejskiej, szczególnie w jej wymiarze symbolicznym i aksjologicznym”.
Konkurs powinien umożliwić jego uczestnikom:
- Poznanie zasobów dziedzictwa intelektualnego i kulturowego Krakowa
- Rozbudzanie zamiłowania do nauki i rzetelności badań oraz interdyscyplinarności w podejściu do wykonywanych zadań
- Uczenie się w każdym miejscu i czasie – także poza szkołą np. podczas wycieczki czy warsztatów muzealnych
- Pogłębienie świadomości własnego procesu uczenia się
- Nabycie umiejętności wykorzystania różnych źródeł informacji (podana literatura, otrzymane materiały, zdobyte wiadomości w trakcie warsztatów i wycieczki)
- Kreatywne podejście do zagadnienia naukowego
- Planowanie i organizowanie pracy indywidualnej i grupowej
- Nawiązywanie współpracy i efektywnego współdziałania, skuteczne porozumiewanie się w grupie
- Branie odpowiedzialności za realizację zadań
- Zaprezentowanie swoich odkryć i osiągnięć oraz pracy twórczej podczas wykonywanie pracy konkursowej.
11.W ramach projektu odbędą się zajęcia przygotowawcze umożliwiające realizację celów podanych w punkcie 7, 9 i 10.
12.Zajęcia obowiązkowe:
– zajęcia w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius i wycieczka po Dzielnicy Uniwersyteckiej
– zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego
– warsztaty w Dworze w Modlnicy – Ośrodku Konferencyjno-Recepcyjnym Rektora UJ
W trakcie wycieczek i zajęć w poszczególnych instytucjach wykorzystane będą doświadczenia poszukujące i twórcze rozwiązywanie problemów, obserwacje, oraz poszukiwania badawcze i eksperymenty. Zajęcia oparte będą o zróżnicowane modele pracy: samodzielną, w małych grupach (4-5 osób) oraz całego zespołu.
13.EFEKTY:
- Rozbudzenie fascynacji nauką, sztuką i kulturą, a zwłaszcza poznanie dziedzictwa naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jego oddziaływania na przyszłe pokolenia studentów, naukowców, badaczy.
- Poznanie sylwetek osobistości ze świata nauki, życia społecznego i sztuki goszczących w Uniwersytecie Jagiellońskim.
- Nabycie wiedzy z zakresu obyczajów w kulturze polskiej oraz na świecie.
- Nauczanie korzystania z narzędzi naukowych w sposób prawidłowy i dokładny.
- Dzięki zastosowaniu aktywnych form i metod przekazywania wiedzy, które pozwolą na odpowiednie zmotywowanie i zaangażowanie uczestników konkursu, uczniowie:
– nabędą umiejętności świadomego wyboru informacji,
– poszerzą zasób wiedzy
– zdobędą umiejętność swobodnego posługiwania się poznanymi pojęciami i informacjami
– docenią wartość dziedzictwa naukowego, umiejętnie z niego będą korzystać w rozwijaniu swoich własnych działań naukowych i artystycznych.
ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU:
14.ZGŁOSZENIA:
- Warunkiem zakwalifikowania jest przysłanie do 30 listopada 2022 r. zgłoszenia na adres: akademiazakowska.edu@gmail.com
- W konkursie mogą uczestniczyć całe klasy lub ich reprezentacje liczące 10 osób, dopuszczalny jest też udział reprezentacji szkoły (10-20 osób).
15.PRZEBIEG KONKURSU
ETAP I – Zajęcia:
Udział każdej klasy lub reprezentacji we wszystkich formach zajęć obowiązkowych w ustalonym wcześniej terminie od 10 października 2022 do 5 kwietnia 2023 r.
1.Zajęcia w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius pt.: „Goście Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius”. Czas trwania zajęć 50 minut.[2] oraz
Wycieczka po Dzielnicy Uniwersyteckiej i Starym Mieście pt.: „Kto i gdzie gościł w „uczonym” Krakowie”. Czas trwania wycieczki 1,5 godziny [3]. Wycieczki prowadzone są z wykorzystaniem wszelkich środków ostrożności ze strony animatorów-przewodników.
- Gdyby jednak nie było możliwości odbycia wycieczki– dla każdej grupy, która zgłosi chęć przygotowania się stacjonarnego, zostaną dostarczone odpłatne materiały: 2 prezentacje (animowana i PDF) ukazujące tematykę i trasę wycieczki (nagrane na płytce CD) oraz scenariusz zajęć + karty pracy dla nauczyciela i wszystkich uczniów – koszt kompletu 80 zł + 8 zł/od każdego ucznia)
Rezerwacja: Dział Oświatowy Wioletta Kolbusz-Lasa, Marcin Bojda tel. 12 633 13 08; tel. kom. 539 639 596; e-mail: collegiummaius.edukacja@uj.edu.pl
2.Warsztaty w Dworze w Modlnicy Ośrodku Konferencyjno-Recepcyjnym Rektora UJ pt.: „Gościnnie w Dworze w Modlnicy – obyczaje w Polsce i na świecie”. Czas trwania zajęć 50 minut.[4] (możliwość dojazdu autobusem nr 230, 310 z przystanku Bronowice SKA do przystanku Modlnica Szkoła)
Rezerwacja: Dział Oświatowy Wioletta Kolbusz-Lasa, Marcin Bojda tel. 12 633 13 08; tel. kom. 539 639 596; e-mail: collegiummaius.edukacja@uj.edu.pl
3.Zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego pt.: „Czy zwierzęta chodzą w gości? O relacjach w świecie przyrody”. Spacer edukacyjny po ekspozycji CEP z wejściem do zbioru naukowego. Czas trwania zajęć 90 minut.[5] (Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ jest usytuowane na Kampusie UJ, możliwość dojazdu komunikacją miejską)
Rezerwacja: Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ – Anna Zubek, tel. 12 664 60 85; e-mail: anna.zubek@uj.edu.pl
Poszczególne formy zajęć można łączyć organizacyjnie i mogą się one odbywać w jednym dniu w zależności od możliwości organizacyjnych poszczególnych instytucji realizujących zajęcia.
Po odbytych zajęciach należy określić formę planowanej pracy konkursowej. Dopuszczalny jest wybór spośród następujących form:
– plakat formatu B1 – format plakatu 100×70 cm, wykonany dowolną techniką: rysunek, collage, lapbook etc.
– prezentacja multimedialna
– mikro-artykuł popularno-naukowy związany z tematyką zajęć w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ (max. 200 słów, max. 1700 znaków (ze spacjami)
– inna forma artystycznego wyrazu m.in.:
- dzieło literackie w formie dziennika z poszczególnych wydarzeń (praca powinna zawierać stronę tytułową, a ponadto od 5 do 10 stron, przy czym oceniana będzie wartość merytoryczna pracy)
- praca artystyczna trójwymiarowa – instalacja (po wcześniejszych konsultacjach)
- krótka inscenizacja obejmująca temat szeroko rozumianej gościnności – film max. 5-minutowy (ponadto możliwość wystawienia spektaklu w zależności od warunków scenicznych podczas uroczystej gali konkursu)
Prace można wykonywać w grupie lub indywidualnie. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: grupowej i indywidualnej.
ETAP II
Przygotowanie pracy konkursowej, konsultacje z ekspertami/naukowcami/badaczami oraz pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Żakowskiej do 19 maja 2023 r.
Prace konkursowe będą wystawione w sali ekspozycyjnej Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego ul. Gronostajowa 5, Kraków.
Dla nauczycieli/opiekunów grup:
15 listopada 2022 r. odbędzie się webinarium on-line dla nauczycieli „Plus ratio quam vis – konkurs interdyscyplinarny dla klas VI-VIII szkoły podstawowej”.
16.Wykaz literatury do poznania przez uczestników projektu, służąca wzbogaceniu wiedzy i mogąca być inspiracją do działań twórczych:
- Krzysztof Stopka, Dzieje Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozdział: Od założenia do schyłku XVIII wieku.
- Stanisław Waltoś, Na tropach doktora Fausta i inne szkice,
- (red.) Bogumiła Mateja-Jaworska, Marta Skowrońska, Gość w dom. Współczesne praktyki przyjmowania gości,
- Maja Łozińska, W ziemiańskim dworze. Codzienność, obyczaje, święta, zabawy.
17.Konkurs zakończy uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w Librarii Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius na początku czerwca 2023 r.[6]
DANE OSOBOWE:
- Dane osobowe uzyskane od Uczestników Konkursu oraz ich przedstawicieli ustawowych, w tym podane w Formularzu Zgłoszeniowym, będą przetwarzane przez Organizatorów Konkursu w celu przeprowadzenia Konkursu i przygotowania dyplomów oraz nagród dla laureatów.
- Dane osobowe osób wskazanych w ust. 18 przetwarzane są wyłącznie w oparciu o obowiązujące przepisy prawa oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wynikających z obowiązujących przepisów prawa i przyjętych w tym zakresie polityk dotyczących ochrony danych osobowych.
- Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo danych osobowych udostępnionych przez osoby wskazane w ust. 18. Dane te są chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych i nieuprawnionych.
KLAUZULA INFORMACYJNA
- Administratorem danych osobowych zbieranych w ramach Konkursu jest z ramienia Organizatorów: Akademia Żakowska, dział KAMPU Spółdzielni Socjalnej w Krakowie z siedzibą przy ul. Topolowej 6/I, 31-512 Kraków.
- Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym w sprawach dotyczących danych osobowych istnieje możliwość kontaktu za pośrednictwem adresu mailowego: rzonca.krzysztof@gmail.com.
- Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych w celach:
- udziału w konkursie i wyłonienia laureatów – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO,
- kontaktu z opiekunem zespołu klasowego/zespołu szkolnego w celach konkursowych – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO,
- publikacji informacji o laureatach konkursu na stronach www Organizatorów oraz ich serwisach społecznościowych – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO.
- rozliczenia przyznanych nagród – art. 6 ust. 1 lit. c) RODO,
- ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – art. 6 ust. 1 lit. f) RODO,
- archiwalnych – art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.
- Administrator w związku z organizacją konkursu „Plus ratio quam vis” udostępnia dane osobowe uczestników Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Udostępnienie danych następuje na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody. Brak wyrażenia takiej zgody skutkuje brakiem możliwości uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński w ramach konkursu.
- Dane osobowe Uczestników i ich przedstawicieli ustawowych będą przetwarzane do momentu cofnięcia przez nich udzielonej zgody, nie dłużej niż przez okres 3 lat od zakończenia Konkursu.
- Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w Konkursie. W przypadku cofnięcia zgody uczestnik nie będzie mógł wziąć udziału w Konkursie.
- Osoba, której dane dotyczą może skorzystać wobec Organizatorów z następujących praw:
- prawa do żądania dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania (art. 15 i art.16 RODO),
- prawa do ograniczenia przetwarzania jej danych w sytuacjach i na zasadach wskazanych w art. 18 RODO lub do ich usunięcia zgodnie z art. 17 RODO („prawo do bycia zapomnianym”),
- prawa do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez podania przyczyn i wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (art. 7 ust. 3 RODO),
- prawa do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych z przyczyn związanych z jej szczególną sytuacją, o którym mowa w art. 21 ust. 1 RODO.
- Organizatorzy informują również o prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
- Organizatorzy informują, że w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody, wyrażone zgody mogą zostać wycofane po uprzednim kontakcie z Administratorem za pośrednictwem adresu e-mail: rzonca.krzysztof@gmail.com przez przesłanie żądania na adres jego siedziby.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
- Niniejszy Regulamin obowiązuje w roku szkolnym 2022/2023
- Regulamin dostępny jest w siedzibie Organizatorów oraz na ich stronach www.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przerwania, zmiany Regulaminu lub terminów trwania Konkursu w razie wystąpienia okoliczności od nich niezależnych.
- Przystąpienie Uczestnika do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści Regulaminu.
- W sprawach organizacyjnych informacji udzielają: p. Aleksandra Rzońca (Akademia Żakowska) e-mail: akademiazakowska.edu@gmail.com tel. 515 076 126, p. Wioletta Kolbusz-Lasa (Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego) email: collegiummaius.edukacja@uj.edu.pl tel. 539 639 596, 12 663 13 08.
Załączniki:
FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZESPOŁU
Edycja IV
rok szkolny 2022/2023
„Gościnność Uniwersytetu Jagiellońskiego”
Uwaga! W konkursie mogą uczestniczyć całe klasy lub ich reprezentacje liczące 8-10 osób, dopuszczalny jest też udział reprezentacji szkoły (do 20 osób).
Dane szkoły
Nazwa i adres szkoły |
|
Tel. szkoły |
|
Faks szkoły |
|
E-mail szkoły |
|
Nauczyciel – opiekun zgłaszanej klasy, reprezentacji klasy lub reprezentacji szkoły*
Imię i nazwisko |
|
Tel. kontaktowy |
|
|
Zgłaszam udział*:
|
| Liczba uczestników |
| całej klasy | …………………./proszę podać/ |
| reprezentacji klasy | …………………./proszę podać/ |
| reprezentacji szkoły | …………………./proszę podać/ |
*prosimy zaznaczyć wybraną opcję
w konkursie naukowo-kulturowym „Plus ratio quam vis – Gościnność Uniwersytetu Jagiellońskiego” 2022-2023 oraz deklaruję gotowość przygotowania przez zgłoszony zespół prezentacji wiedzy zdobytej w trakcie konkursu, która zostanie przedstawiona innym uczniom szkoły/klasy oraz udostępniona organizatorom zgodnie z wymogami regulaminu.
Data:…………………………. …………………………………………..
Podpis osoby zgłaszającej
WAŻNE! Wypełnione zgłoszenia należy nadsyłać do 30 listopada 2022 r., mailem na adres:akademiazakowska.edu@gmail.com lub faksem 12/4306451
PYTANIA DO ORGANIZATORÓW:
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
UWAGA!
Opiekun każdego zespołu MUSI złożyć organizatorom w dniu zajęć przygotowawczych komplet oświadczeń od wszystkich uczestników wraz z wydrukowaną listą uczniów biorących udział w projekcie (wzory w załączeniu)
ZGODA RODZICA/OPIEKUNA
w związku z udziałem w konkursie
Jako rodzic/opiekun prawny………………………………………………(imię i nazwisko dziecka) ucznia/uczennicy klasy …………….. Szkoły……………………………………………………………………………… wyrażam zgodę na wzięcie przez moje dziecko/podopiecznego udziału w Konkursie……………………………………………………………………………..
- Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem Konkursu i akceptuję wszystkie warunki udziału w Konkursie.
- Działając w imieniu i na rzecz mojego dziecka/podopiecznego wyrażam zgodę na udzielenie Organizatorom licencji na korzystanie z pracy konkursowej do przeprowadzenia analiz, zestawień i badań.
- Jednocześnie wyrażam zgodę na nieodpłatne i nieograniczone czasowo wykorzystanie wizerunku mojego dziecka, przez Organizatorów Konkursu, w celu jego rozpowszechniania poprzez opublikowanie na stronach www oraz portalach społecznościowych Organizatorów, w przypadku gdy jako Uczestnik Konkursu zostanie jego laureatem.
- Wyrażona zgoda dotyczy wizerunku utrwalonego w formie fotografii i obejmuje również jej obróbkę i powielanie. Jednocześnie zrzekam się wszelkich korzyści majątkowych wynikających z publikacji wizerunku.
- Przesłanie Formularza Zgłoszeniowego i podanie w nim danych Uczestnika i przedstawiciela ustawowego stanowi wyraźne działanie potwierdzające zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych ze zgłoszeniem Uczestnika do Konkursu, przeprowadzeniem Konkursu, ogłoszeniem jego wyników oraz eksploatacją lub publikacją pracy konkursowej, w tym promocją w mediach. Zgoda może być cofnięta zgodnie z pkt. 27 c) oraz 29 Regulaminu* w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem.
- Wyrażam zgodę na udostepnienie danych osobowych ………………………………………………………….(imię i nazwisko dziecka)
w postaci imienia i nazwiska przez Administratora – Akademię Żakowską, Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w celu wsparcia organizacji konkursu: „Plus ratio quam vis”, w tym organizacji gali wręczenia nagród, warsztatów i wystaw.
……………………. …………………………
Miejscowość i data PODPIS (czytelny)
*WYCIĄG Z REGULAMINU dotyczący RODO na następnej stronie oświadczenia.
DANE OSOBOWE:
- Dane osobowe uzyskane od Uczestników Konkursu oraz ich przedstawicieli ustawowych, w tym podane w Formularzu Zgłoszeniowym, będą przetwarzane przez Organizatorów Konkursu w celu przeprowadzenia Konkursu i przygotowania dyplomów oraz nagród dla laureatów.
- Dane osobowe osób wskazanych w ust. 18 przetwarzane są wyłącznie w oparciu o obowiązujące przepisy prawa oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wynikających z obowiązujących przepisów prawa i przyjętych w tym zakresie polityk dotyczących ochrony danych osobowych.
- Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo danych osobowych udostępnionych przez osoby wskazane w ust. 18. Dane te są chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych i nieuprawnionych.
KLAUZULA INFORMACYJNA
- Administratorem danych osobowych zbieranych w ramach Konkursu jest z ramienia Organizatorów: Akademia Żakowska, dział KAMPU Spółdzielni Socjalnej w Krakowie z siedzibą przy ul. Topolowej 6/I, 31-512 Kraków.
- Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym w sprawach dotyczących danych osobowych istnieje możliwość kontaktu za pośrednictwem adresu mailowego: rzonca.krzysztof@gmail.com.
- Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych w celach:
- udziału w konkursie i wyłonienia laureatów – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO,
- kontaktu z opiekunem zespołu klasowego/zespołu szkolnego w celach konkursowych – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO,
- publikacji informacji o laureatach konkursu na stronach www Organizatorów oraz ich serwisach społecznościowych – art. 6 ust. 1 lit. a) RODO.
- rozliczenia przyznanych nagród – art. 6 ust. 1 lit. c) RODO,
- ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami – art. 6 ust. 1 lit. f) RODO,
- archiwalnych – art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.
- Administrator w związku z organizacją konkursu „Plus ratio quam vis” udostępnia dane osobowe uczestników Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Udostępnienie danych następuje na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody. Brak wyrażenia takiej zgody skutkuje brakiem możliwości uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński w ramach konkursu.
- Dane osobowe Uczestników i ich przedstawicieli ustawowych będą przetwarzane do momentu cofnięcia przez nich udzielonej zgody, nie dłużej niż przez okres 3 lat od zakończenia Konkursu.
- Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w Konkursie. W przypadku cofnięcia zgody uczestnik nie będzie mógł wziąć udziału w Konkursie.
- Osoba, której dane dotyczą może skorzystać wobec Organizatorów z następujących praw:
- prawa do żądania dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania (art. 15 i art.16 RODO),
- prawa do ograniczenia przetwarzania jej danych w sytuacjach i na zasadach wskazanych w art. 18 RODO lub do ich usunięcia zgodnie z art. 17 RODO („prawo do bycia zapomnianym”),
- prawa do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez podania przyczyn i wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (art. 7 ust. 3 RODO),
- prawa do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych z przyczyn związanych z jej szczególną sytuacją, o którym mowa w art. 21 ust. 1 RODO.
- Organizatorzy informują również o prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
- Organizatorzy informują, że w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody, wyrażone zgody mogą zostać wycofane po uprzednim kontakcie z Administratorem za pośrednictwem adresu e-mail: rzonca.krzysztof@gmail.com lub przesyłając żądanie na adres jego siedziby.
Lista uczestników konkursu
„PLUS RATIO QUAM VIS – Gościnność Uniwersytetu Jagiellońskiego” w roku szkolnym 2022/2023
Szkoła………………………………………………………………………………………….
Klasa/reprezentacja klasy/reprezentacja szkoły (prosimy zaznaczyć odpowiednią opcję)
Lp. | Nazwisko | imię | klasa/wiek | Uwagi organizatorów |
1 | ||||
2 | ||||
3 | ||||
4 | ||||
5 | ||||
6 | ||||
7 | ||||
8 | ||||
9 | ||||
10 | ||||
11 | ||||
12 | ||||
13 | ||||
14 | ||||
15 | ||||
16 | ||||
17 | ||||
18 | ||||
19 | ||||
20 | ||||
21 | ||||
22 | ||||
23 | ||||
24 | ||||
25 |
[1] Informacja o dokładnych terminach konferencji umieszczona zostanie na stronach www organizatorów oraz przesłana na maile nauczycieli-opiekunów podane w zgłoszeniu.
[2] Koszt 10 zł/od ucznia
[3] Koszt 20 zł/od ucznia (dla grup powyżej 13 uczniów). Uwaga! Przy grupie mniejszej niż 14 dzieci opłata wynosi 245 zł za grupę (do 13 uczestników).
[4] Zajęcia bezpłatne
[5] Koszt 10 zł/od ucznia + 100 zł od grupy (na każde 10 osób – 1 opiekun gratis)
[6] Informacja o dokładnym terminie gali przesłana zostanie do opiekunów laureatów.